Tuesdays 11 AM

Elgin Hall
14250 Crescent Road
Surrey BC V4P 1M3

If you get lost, call John Lien 604-603-5436 or Jack Johnson 604-679-0414

GAME RESULTS

All Game results are posted on ACBL LIVE after each game and you would receive it by email if ACBL has your current email address.

You may choose to register at Bridgeresults so that you could be notified by email when a game result is freshly posted.
If you want to print a copy of the hand record click “PDF”

CALENDAR OF GAMES

All games are Stratified with Pre-Duplicated Boards and Hand Records.
SPECIAL Games are listed in the calendar below.
Events are subject to change without prior notice

Tuesday Games 2020

Jan 14th 1st Quarterly Club Championship
May 12th 2nd Quarterly Club Championship
May 26th SWISS TEAMS REGISTRATION OF TEAMS REQUIRED
Jun 23rd NAP Qualifier #1
Jul 14th NAP Qualifier #2
Aug 25th NAP Qualifier #3
Sep 15th 3rd Quarterly Club Championship
Oct 13th CLUB APPRECIATION TEAMS REGISTRATION OF TEAMS REQUIRED
Oct 27th Club Appreciation Pairs
Dec 1st 4th Quarterly Club Championship
Dec 15th CHRISTMAS PARTY Membership Game PRE-REGISTRATION REQUIRED

 

Masterpoints awarded at club– 2020

YEAR-TO-DATE TOTALS —top 70                                       updated 16 Nov 2020

Hansford Doug 28.58
Cotton Tom 24.14
Moffatt Michael 23.20
Wu James 22.80
Gallo Maryellen 21.96
Griffiths Diane 18.93
Adachi Kathy 18.85
L’Heureux Edgar 17.54
Moffatt Vicki 17.25
Pratt Ronald 16.68
Hellquist Andy 16.54
Martignago Debbie 16.54
Devine Thomas 15.91
Chernoff Isabel 15.80
Nilsson Ole 15.62
Andersen Ina 15.36
Bye Kathy 14.51
Keith June 14.50
Danielsen Ken 14.08
Dudra Leatha 14.03
Steil Dee 14.01
Altschuler Dean 13.53
Karro Yen 13.32
Rumley Edee 13.31
Glanville Jim 13.24
Dunning Craig 13.19
Kwan Sherman 13.01
Desaulniers Michael 12.78
Matus Dariusz 12.78
Ali Shameine 12.40
Heit Mel 11.47
Clemmons Raymond 10.93
Johnson Jack 10.85
Groome Jean 10.20
Adams Bruce 9.86
Levesque Julien 9.68
Ayukawa Diane 9.54
Williams Stephanie 9.29
McNamara Norma 9.03
Sache Sheila 9.02
Lien John 8.91
Huang Jinsheng 8.64
Karro Allan 8.61
Kay John 8.07
Sumi Marlene 8.06
Barber Marlene 7.35
Axen Laila I 7.12
Harding Paul 6.99
Stoneman Liz 6.95
McNames Diane 6.81
Delbecq Ron 6.65
Ransom Jon 6.65
Cox John 6.64
Peters Susan 6.59
Smith Shael 6.42
Scollon Garry 6.40
Wotherspoon Patricia 6.30
Gabel David 6.21
Glanville Sue 6.00
Sache James 5.69
LivingstoneRoy 5.65
Satanove Tom 5.44
Lockwood Peter 5.04
Youngberg Jane 4.92
Parker Janis 4.86
Parker Nick 4.86
O’Brien Paul 4.51
Dagan Ted 4.30